Išmanus asortimento optimizavimo ir valdymo įrankis paremtas mašininiu mokymusi

Šiandien vis daugiau mažmeninės prekybos įmonių savo veikloje siekia taikyti į galutinio vartotojo poreikius nukreipto asortimento modelį. Deja, tam kol kas trūksta ne tik žinių, bet ir patogių įrankių – daug kas daroma rankiniu būdu, įmonės kuria savo metodikas ir algoritmus, tačiau neįstengia apdoroti didelio duomenų kiekio ir kompleksiškumo. Analizę atliekantiems specialistams sunku būti nešališkiems, atsiranda subjektyvaus vertinimo rizika. Rezultatas – klaidingas ir vartotojo poreikių neatitinkantis asortimentas.

CIVITTA, UAB įgyvendinamo projekto „Išmanus asortimento optimizavimo ir valdymo įrankis paremtas mašininiu mokymusi” tikslas – sukurti prekių asortimento optimizavimo įrankį mažmeninės prekybos įmonėms, tam panaudojant modernius dirbtinio intelekto pagrindu veikiančius algoritmus. Siekiama, kad sukurtas įrankis būtų patogus naudoti, reikalautų minimalaus rankinio darbo ir pasiūlytų kiek įmanoma optimalesnį asortimentą atsižvelgiant į įmonės klientų poreikius.

Inovatyviu įrankiu galės naudotis bet kuri įmonė, veikianti mažmeninės prekybos ar gamybos sektoriuose, turinti klientų imties sąrašą (pvz. lojalumo kortelę) ir gebanti pagal jį sekti klientų apsipirkimo veiksmus. Asortimento optimizavimo ir valdymo įrankis būtų ypač aktualus maisto prekių mažmenininkams ir gamintojams, degalinėms ir vaistinėms, tačiau puikiai tiktų ir platesniam įmonių ratui.

CIVITTA kuriamas asortimento valdymo įrankis mažmeninės prekybos įmonėms padės spręsti ne tik asortimento, bet ir jo kainodaros optimizavimo iššūkius ir problemas, pavyzdžiui:

  • Parinkti optimalų asortimentą prekių kategorijos lygmenyje, daugiau dėmesio skiriant kliento poreikių tenkinimui.
  • Automatiškai apskaičiuoti net ir detalų asortimentą.
  • Įvertinti prekių panašumą ir pakeičiamumą, identifikuoti neefektyvų asortimentą.
  • Sudaryti finansinę naujo asortimento prognozę, taip pat – atlikti finansinį asortimento pokyčių vertinimą.
  • Automatizuoti rankinį darbą.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ priemonę „Eksperimentas“.

 

Svarbiausia informacija apie projektą:

Projekto vykdytojas – CIVITTA, UAB

Bendra projekto vertė – 1 165 839,74 Eur

Projektui skirtas finansavimas – 534 407,96 Eur

Projekto vykdymo pradžia – 2020 m. rugsėjo 18 d.

Projekto vykdymo pabaiga – 2023 m. rugpjūtis 31 d.

Projekto finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo, kaip ES atsako į COVID-19 pandemiją