„HealthCare Lab“ – tarptautinis sveikatos technologijų startuolių akceleratorius

Kartu su „Roche“, pasauliniu sveikatos priežiūros inovacijų lyderiu, pasiraitojome rankoves su tikslu sukurti ir įgyvendinti pažangiausią startuolių akceleratorių „HealthCare lab“, skirtą skaitmeninių sveikatos paslaugų sričiai. Mes iškėlėme sau iššūkį sugriauti sienas, trukdančias Vidurio ir Rytų Europos startuoliams pasinaudoti paramos galimybėmis, kurios padėtų regiono verslininkams kurti pasaulinio potencialo turinčias įmones, teikiančias skaitmenines paslaugas.

Papildomai klientas norėjo surasti prasmingų sąlyčio taškų tarp skirtingų suinteresuotų sveikatos priežiūros ekosistemos šalių, kad sektoriaus naujovės lengviau gautų paramą.

Projekto esmė:

Mes sukūrėme ir išleidome į rinką startuolių akseleratorių „HealthCare Lab“. Šešiolikoje Vidurio ir Pietryčių Europos šalių jis pirmauja tarp visų perspektyvių „Healthtech“ startuolių. Jo misija buvo sujungti, auginti ir puoselėti tarptautinę novatorių, tyrėjų, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų ir reguliatorių specialistų bendruomenę, kuri galėtų kuo greičiau pateikti rinkai novatoriškas sveikatos priežiūros naujoves.

„HealthCare Lab“ yra daugiau nei tradicinis įmonės akseleratorius. Tai skaitmeninių inovacijų programa, suteikianti galimybę novatoriams susitikti su pramonės lyderiais iš „Roche“, inovacijų bendruomene iš „EIT Health“  ir inovacijų ekspertais iš „Civitta“. Visi kartu jie ieško sprendimų vienoms didžiausių problemų farmacijos ir sveikatos priežiūros pramonėje. Tris iš jų nustačius iš anksto startuolių komandos kviečiamos kurti ir testuoti naujas idėjas kartu su tarptautiniais „Roche“ ekspertais.

Norint pasiekti užsibrėžtus projekto rezultatus, svarbiausia buvo pasirinkti aktualiausias problemas, turinčias didžiulį poveikį sveikatos priežiūros sistemai ir jos pacientams. Tai buvo būtina sąlyga, kad „Roche“ galėtų užmegzti partnerystę su startuoliais ir kartu ieškoti šioms problemoms sprendimų. Bendradarbiaudama su „Roche“ ir „EIT Health“, „Civitta“ padėjo tai padaryti. Taip pat buvo pristatytos inovatyvios, potencialios ir strategiškai svarbios temos: sveikatos priežiūros duomenų valdymas, patikra ir ankstyvoji diagnostika, skaitmeninė terapija ir ligų valdymas.

Suteiktos paslaugos:

  • Tarptautinio akceleratoriaus „HealthCare Lab“ koncepcijos sukūrimas.
  • Pagalba partneriams, atsirenkant tinkamas sveikatos sistemos problemas.
  • Akseleratoriaus programų ruošimas ir organizavimas startuoliams.
  • Ekspertų mentorystės, instruktavimo ir seminarų organizavimas.
  • Startuolių ieškojimas ir atranka.
  • Paskutinio „Demo dienos“ renginio organizavimas.

Rezultatai:

Tarptautinio masto dėka, programa sulaukė 202-iejų paraiškų iš 31-os šalies ir daugiau nei 30 patirtimi besidalijančių tarptautinių mentorių bei pranešėjų. Galiausiai, devyni startuoliai buvo atrinkti dalyvauti trijų mėnesių programoje.