5G verslo plano kūrimas telekomunikacijų operatoriui

Client

Bitė

Priešistorė:

„Bitė“ yra telekomunikacijos operatorius Baltijos šalyse, siūlantis mobiliojo ryšio, interneto bei televizijos paslaugas. Vertindami didžiulę konkurenciją rinkoje, kurioje labai svarbu būti žingsniu priekyje konkurentų, klientui reikėjo tvirto verslo plano, kuris pateisintų didžiules investicijas į 5G tinklo plėtojimą. 

Bendradarbiaujant su „Bitės“ produktų, pardavimų, rinkodaros, finansų ir techninių skyrių komandomis buvome pakviesti padėti šią užduotį atlikti.

Projekto tikslas:

Mūsų tikslas buvo sukurti išsamų verslo planą su keliais pagrindiniais komponentais. Pirmiausia, atlikome namų interneto rinkos analizę, įskaitant klientų grupių nustatymą, segmentų dydžių įvertinimą ir klientų poreikių įvertinimą. Antroji dalis apėmė išsamią esamų produktų ir kainų analizę. Remiantis rezultatais, mūsų komanda pateikė rekomendacijas tolimesniam procesui. Vėliau parengėme rinkodaros ir pardavimų planą, įvertinome investicijų ir veiklos sąnaudų poreikį. Galiausiai buvo parengtas pilnas verslo modelis, kuris numatė reikalingų investicijų dydį bei jų potencialą.

 

Šis projektas „Bitei“ buvo labai svarbus, kuris atvėrę galimybę skirti didžiules investicijas tinklo atnaujinimo darbams.  Jį patvirtinus, jis atvėrė naujus pajamų srautus, pagerino klientų patirtį ir sustiprino „Bitės“, kaip “triple-play” tiekėjo, poziciją rinkoje.

Mums tai buvo galimybė dalyvauti projekte, kuris į rinką pristatė naujas technologijas  bei jomis pagerino gyvenimo kokybę. Ši technologija teigiamą naudą suteikė įvairiems naudotojams – nuo privačių vartotojų ir namų ūkių, iki įmonių.

Suteiktos paslaugos:

  • Namų interneto rinkos analizė.
  • Klientų grupių segmentavimas ir segmentų dydžio nustatymas.
  • Išsami produkto ir kainodaros analizė.
  • Įėjimo į rinką plano kūrimas.
  • Investicijų ir kaštų įvertinimas.
  • Finansinio verslo plano kūrimas.

Projekto rezultatai:

Rezultatai buvo daug žadantys. „Bitė“ valdybai pristatė verslo planą, kuriuo buvo patvirtintas biudžetas, reikalingas investuoti į 5G tinklo plėtrą. Sėkmingai pradėjus veikti 5G tinklui, klientas pasiekė verslo plane numatytus verslo KPI.